Bezpečnostní systémy na klíčTepelná čerpadlaKompresorové staniceStavební práceElektropráceÚklidové službyReality
Starší články:
 :: 
Bezpečnostní a požární systémy

Nabízíme komplexní dodávky elektrických bezpečnostních systémů v těchto odvětvích - elektrická požární signalizace,elektrické zabezpečovací systémy, nadstavbové systémy pro bezpečnostní aplikace. V případě zájmu jsme schopni dodat výše uvedené systémy „na klíč“, tzn. počínaje navržením jednotlivých systémů, vypracování projektové dokumentace jednotlivých stupňů, přes montáž a uvedení do provozu až po pravidelné kontroly a revize včetně záručního a pozáručního servisu.

 • Klasické nebo bezdrátové systémy
 • Klasické prvky EZS jsou navzájem propojeny kabely, kterými se přenáší napájecí napětí a veškeré informace. Oproti tomu bezdrátové systémy mezi sebou komunikují rádiově a snímače jsou napájeny z baterií. Spolehlivost a bezpečnost obou variant závisí na typu výrobku a nelze tvrdit, že například bezdrátové systémy jsou určeny pro nižší rizika. Naopak, poslední modely bezdrátových systémů splňující přísné evropské normy pro EZS jsou na takové kvalitativní úrovni, že za sebou nechávají i řadu klasických systémů.

 • Jaké jsou hlavní přednosti klasických systémů?
 • Výrobky jsou většinou levnější než bezdrátové (pokud se nepočítá instalační materiál a práce) a lze většinou kombinovat komponenty několika výrobců v jedné instalaci. Není nutné měnit baterie ve snímačích, je však potřebné provádět preventivní prohlídky systému.

 • Jaké jsou hlavní přednosti bezdrátových systémů?
 • Samotná instalace je velmi čistá (s minimem vrtání a sekání) a rychlá. Výsledný vzhled interiéru není potom ani narušen instalačními lištami. Systémy jsou velice rychle rozšířitelné a lze je i jednoduše odinstalovat (pokud se třeba stěhujete). Samotestující funkce všech součástí systému upozorní na případnou poruchu nebo potřebu výměny baterií.

  Galerie :
  klávesniceústředna
  desig by Pavel Mrvik